Sommige winkellinks zijn affiliate. Geen extra kosten.Hoe werkt dat?

Spareribs prijzen per kg vergeleken

In oktober 2026 ligt de gemiddelde prijs voor spareribs bij de 9 online slagers die we volgen op € 17,23 per kilo (standaard), € 20,20 (iberico) en € 22,73 (duroc). MeatCode vergelijkt meerdere keren per week 56 producten van 9 Nederlandse online slagers.

Kiloprijzen binnen deze selectie € 5,50–€ 31,76/kg9 aanbieders46 productenLaatst bijgewerkt: 3 oktober 2026

Laagste prijs per kg per winkel

Laagste prijs per kg voor spareribs per winkel, van alle producten op voorraad die we volgen. Bijgewerkt per winkel.
WinkelLaagste €/kgBijgewerkt
MeatForMore€ 5,50/kg3 oktober 2026
Internetslagerij€ 8,50/kg3 oktober 2026
Beef en Steak€ 9,50/kg3 oktober 2026
LeJean€ 10,89/kg3 oktober 2026
Aalvink€ 12,50/kg3 oktober 2026
BBQuality€ 12,60/kg3 oktober 2026
InAMood€ 16,00/kg3 oktober 2026
Butchery€ 16,93/kg2 oktober 2026
The Meatlovers€ 18,81/kg3 oktober 2026
Filter:

Gemiddeld per kilo: standaard € 17,23·iberico € 20,20·duroc € 22,73

24 producten · laagste €/kg eerst

Krabben (Spareribs) - (per kilo)
4 opties

Krabben (Spareribs) - (per kilo)

meatformore.nlVarkensvleesspareribs

Laagste getoonde kiloprijs

Binnen de huidige selectie op MeatCode

€ 5,50–€ 6,99/kg
Productprijs: € 6,99–€ 54,99

1000-10000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Amerikaanse spareribs (10 kg) bevroren

Amerikaanse spareribs (10 kg) bevroren

meatformore.nlVarkensvleesspareribs
€ 6,50/kg
Productprijs: € 64,99

10000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Buikspareribs (Kilo)
4 opties

Buikspareribs (Kilo)

meatformore.nlVarkensvleesspareribs
€ 6,75–€ 8,49/kg
Productprijs: € 8,49–€ 67,49

1000-10000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs rauw doos 10 kg.

Spareribs rauw doos 10 kg.

internetslagerij.nlVarkensvleesspareribs
€ 8,50/kg
Productprijs: € 85,00

10000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs 10KG (Basic Premium)

Spareribs 10KG (Basic Premium)

beefensteak.nlVarkensvleesspareribs
€ 9,50/kg
Productprijs: € 95,00

10000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Premium spareribs - dikbevleesd (1 KG)
4 opties

Premium spareribs - dikbevleesd (1 KG)

meatformore.nlVarkensvleesspareribs
€ 10,80–€ 11,99/kg
Productprijs: € 11,99–€ 107,99

1000-10000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs
4 opties

Spareribs

lejean.nlVarkensvleesspareribs
€ 10,89–€ 11,28/kg
Productprijs: € 5,99–€ 9,59

550-850g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs rauw per 2 vers

Spareribs rauw per 2 vers

internetslagerij.nlVarkensvleesspareribs
€ 11,30/kg
Productprijs: € 16,95

1500g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs Dikbevleesd
10 opties

Spareribs Dikbevleesd

lejean.nlVarkensvleesspareribs
€ 12,38–€ 12,96/kg
Productprijs: € 8,05–€ 20,09

650-1550g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Buik spareribs, wide cut

Buik spareribs, wide cut

aalvink.nlVarkensvleesspareribs
€ 12,50/kg
Productprijs: € 12,50

1000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs (10 kg)

Spareribs (10 kg)

bbquality.nlVarkensvleesspareribs
€ 12,60/kg
Productprijs: € 126,00

10000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs baby back ribs
7 opties

Spareribs baby back ribs

beefensteak.nlVarkensvleesspareribs
€ 12,73–€ 13,98/kg
Productprijs: € 5,59–€ 12,73

400-1000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs Rauw Dik Bevleesd
3 opties

Spareribs Rauw Dik Bevleesd

internetslagerij.nlVarkensvleesspareribs
€ 13,56–€ 13,91/kg
Productprijs: € 9,75–€ 12,20

701-900g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs gekruid

Spareribs gekruid

aalvink.nlVarkensvleesspareribs
€ 13,99/kg
Productprijs: € 13,99

1000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs

Spareribs

aalvink.nlVarkensvleesspareribs
€ 13,99/kg
Productprijs: € 13,99

1000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs zonder ketting
4 opties

Spareribs zonder ketting

bbquality.nlVarkensvleesspareribs
€ 14,00/kg
Productprijs: € 25,20–€ 30,80

1800-2200g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs sousvide gegaard
2 opties

Spareribs sousvide gegaard

internetslagerij.nlSpecialiteitspareribs
€ 14,04–€ 14,27/kg
Productprijs: € 10,00–€ 11,25

701-801g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs met ketting per 3
2 opties

Spareribs met ketting per 3

bbquality.nlVarkensvleesspareribs
€ 15,00/kg
Productprijs: € 40,50–€ 42,00

2700-2800g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Voorgegaarde spareribs per 3
4 opties

Voorgegaarde spareribs per 3

bbquality.nlVarkensvleesspareribs
€ 15,20/kg
Productprijs: € 31,92–€ 36,48

2100-2400g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs gegaard
3 opties

Spareribs gegaard

lejean.nlVarkensvleesspareribs
€ 15,85–€ 16,09/kg
Productprijs: € 11,89–€ 15,29

750-950g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs met ketting
4 opties

Spareribs met ketting

bbquality.nlVarkensvleesspareribs
€ 16,00/kg
Productprijs: € 14,40–€ 19,20

900-1200g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Dik bevleesde spareribs
2 opties

Dik bevleesde spareribs

inamood.nlVarkensvleesspareribs
€ 16,00/kg
Productprijs: € 11,20–€ 14,40

600-1000g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs extra dik bevleesd
9 opties

Spareribs extra dik bevleesd

beefensteak.nlVarkensvleesspareribs
€ 16,35–€ 16,48/kg
Productprijs: € 8,19–€ 21,29

500-1300g

Bijgewerkt: 3-10-2026
Spareribs met ketting extra dik bevleesd
5 opties

Spareribs met ketting extra dik bevleesd

bbquality.nlVarkensvleesspareribs
€ 16,50/kg
Productprijs: € 13,20–€ 19,80

800-1200g

Bijgewerkt: 3-10-2026

Over spareribs

Spareribs komen uit de buikflank van het varken en zijn dé klassieker voor low & slow op de barbecue. Een doorsnee rib-rek weegt 0,8 tot 1,3 kilo en bevat 11 tot 13 botten. Echte BBQ-fans kennen het verschil tussen "spareribs" (de standaard buikrib met meer vet) en "baby back ribs" (uit het lendenstuk, magerder en korter).

Prijzen per kilo lopen sterk uiteen. Premium varianten zoals Iberico, Duroc of Livar kosten duidelijk meer dan standaard spareribs. Voorgemarineerde of voorgekruide spareribs zijn vaak iets duurder dan kale racks; let er op of de marinade je smaak past, of koop kaal en kruid zelf. Bekijk de actuele prijzen hierboven voor de huidige kiloprijs per variant.

Let bij het kopen op de dikte van de vleeslaag boven de botten (minimaal 0,5 cm), de gelijkmatigheid van de rib en of het vlies aan de onderkant verwijderd is. Vlies eraf scheelt 10 minuten werk en geeft een veel betere bite. De klassieke bereiding is de 3-2-1 methode: 3 uur indirect roken, 2 uur in folie met sap, 1 uur teruggrillen met saus. Reken op één heel rek per twee personen.

Lees ook

Ook interessant

BBQ Planner

Plan een complete BBQ rondom spareribs

Bepaal portie per persoon, stel een menu samen, vergelijk de totaalprijs.

→

Veelgestelde vragen over spareribs

Wat kost spareribs per kilo?▾

Bij de 9 online slagers die we volgen kost spareribs in oktober 2026 gemiddeld € 17,23 per kilo (standaard), € 20,20 (iberico) en € 22,73 (duroc). Bekijk de tabel hierboven voor de actuele kiloprijs per aanbieder.

Waar kun je spareribs online kopen?▾

Verschillende Nederlandse online slagers verkopen spareribs, waaronder BBQuality, Beef en Steak, InAMood, Internetslagerij en LeJean. Op MeatCode vergelijk je meerdere keren per week 56 producten van 9 aanbieders. Bekijk de tabel hierboven voor de actuele kiloprijzen per aanbieder.

Hoe lang duren spareribs op de barbecue?▾

De klassieke 3-2-1 methode neemt 6 uur op 110–120 °C: 3 uur indirect roken voor smaak en kleur, 2 uur in folie met een scheutje appelsap voor malsheid, en 1 uur teruggrillen met saus voor de glaze. Voor baby back ribs werkt 2-2-1 vaak beter omdat ze magerder en dunner zijn.

Wat is het verschil tussen spareribs en baby back ribs?▾

Spareribs komen uit de buikflank en zijn langer, vetter en smaakvoller. Baby back ribs komen uit het lendenstuk, zijn korter (10–13 cm), magerder en garen sneller. De prijs per kilo is voor baby back ribs vaak hoger.